Frakcje

Chinole (Limit osób: 0/20)

Zorganizowana grupa przestępcza panująca nad dużą częścią handlu i przemytu w kanałach i U Góry. Głównym dochodem rodziny jest produkcja i handel narkotykami. Odnieśli sukces dzięki silnym więziom, które ich łączą oraz bezwzględności tych małych skośnookich kurwiów. Są niezwykle wręcz zawzięci. W zasadzie to już kontrolują dużą część podziemia, a zleźli tam około wtorku. Jedyną ich bolączką w tej chwili jest wymuszony impas w stosunkach z Technokracją Cieni. Z wielką ochotą przejęli by kontrolę nad VR i terytorium Cieni, gdyby tylko wiedzieli jak to wszystko funkcjonuje. Nie próbuj im tego mówić, ale chinolska tandeta najwyraźniej nie nadąża za rozwojem technologicznym.

Technokracja Cieni (Limit osób: 0/10)

Nie ma ich zbyt wielu i rzadko spotkasz ich po za sklepem VR oraz dosłownie kilkoma miejscami w kanałach. Nie wychylają się, ale jakimś sposobem wiedzą jak być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i zawsze są sukinkoty o krok do przodu. Mała, luźno zorganizowana grupa hakerów z podziemia. Zawsze z dostępem do sieci i wszystkich systemów miasta, co jak się zastanowić, jest dość niepokojące. Na szczęście panowie nie są agresywni, ale jeśli z nimi zadrzesz przygotuj się na braki prądu, zapchane systemy wentylacji i wycieki toksycznego gazu. Dobrze wiedzą, jaką siłą dysponują i wiedzą, że inni wiedzą, że oni wiedzą, że inni wiedzą…. Nikt im nie podskoczy bo bez nich slumsy po prostu się zawalą, a zaraz za nimi poleci to, co U Góry.

Szlachta (Limit osób: 0/5)

Te buce zawsze mieszały się w politykę miasta gromadząc wpływy i majątek. Dziś potomkowie tych prastarych rodów (które nie tak dawno nie były pra ani nawet stare) dzierżą najważniejszą władzę w mieście, gdyż tylko oni mogą się spotkać z burmistrzem w Virtual Reality. Tak się skubańcy ustawili, że teraz ich nieliczna zgraja zarządza w jego imieniu miastem i jego mieszkańcami! Zwykle wyręczają się w tym celu dużą ilością wynajętej siły roboczej w postaci kurierów, szampierzy i innego podejrzanego badziewia odwalającego brudną fuchę.

Mieszczanie (Limit osób: 0/30)

Opisać wszystkich mieszczan razem to jak próbować opisać typowego mutanta. Są tak różnorodni... za to na pewno wszyscy mieszkają w Zgorzel. Oprócz tych, co mieszkają przed Zgorzel. I tych spod Zgorzel. I tych co akurat są martwi. W każdym razie mieszkańcy to grupa podzielona pod względem prowadzonych interesów, rozrywek i poglądów. Jest jednak kilka wspólnych cech dla większości mieszkańców NeoZgorzel. Cicha zazdrość pomieszana z podziwem wywoływane przez zamożnych Szlachciców oraz powiększający się podział klasowy sprawiły, że duża część Mieszczan z chęcią pozbyła by się tych bogatych ciuli. Dodatkowo przybierająca na sile wojna gangów potrafi nieźle przydzwonić w uczci…wawy interes, co nie ułatwia sytuacji handlarzy, barmanów i takich tam. Coraz częściej słyszy się, że warto było by już zakończyć tę wyniszczającą sytuację.

North Central Positronics (Limit osób: 0/10)

Delegacja wielkiej korporacji przybyła do Zgorzel kilka lat temu. Grupa składająca się z naukowców o rybich oczach, managmentu o sępich oczach oraz doborowej ochrony o oczach pełnych obietnic o doborowym wpierdolu. Wraz z nimi do miasta przybyła technologia. Korporacja chętnie dzieli się swoją wiedzą i szybko usprawniła działania miasta, a przede wszystkim Kassaduka. To wszystko pozwoliło miastu na wielki skok naprzód, jednak od czasu przeprowadzonych updatów, specjaliście z NCP nie opuszczają burmistrza na krok. Niektórzy zaczęli się nawet zastanawiać, kto tak na prawdę rządzi teraz NeoZgorzel.

Wolne miasto Geronimo (Limit osób: 0/25)

Wspólnota niegdysiejszych mieszkańców Zgorzel oraz pracowników dawnego baru Geronimo, która postanowiła założyć osadę wolną od wpływu Kassaduka oraz korporacji North Central Positronics. W tym nietypowym miejscu można zobaczyć widmo dawnego Zgorzel, z twardzielami o ogorzałych twarzach i jednej ręce zawsze w pobliżu rewolweru, z pannami, które dają za walutę, a nie narkotyki, farmerami i całą tą resztą westernowego folkloru. Jest tu bar wraz z kasynem którego już obecnie nie zobaczysz w mieście oraz kopalnia dająca zatrudnienie lokalnym osadnikom. Porządku w Geronimo strzeże lokalne biuro szeryfa. Zajmują się nadzorowaniem pojedynków, które zawsze odbywają się o 12:00 w samo południe pięć razy dziennie. Patrolują także drogi wokół osady broniąc przejezdnych przed padliniarzami. Już na pierwszy rzut oka widać co łączy wszystkich mieszkańców Geronimo, a jest to głęboka tęsknota za czasami, które już odeszły oraz cicha i zajadła nienawiść do zepsucia, które odebrało im ukochane, zapyziałe miasto.

Zakon Świętego Mela Gibsona (Limit osób 0/10)

Zakon to religijna frakcja z długimi tradycjami, po przybyciu NCP do Zgorzel wynieśli się do Geronimo wyrzekając się fałszu i skażenia jakie korporacja przywiodła do miasta. Ci dzielni mężowie i heroiny na przestrzeni lat byli świadkami przeróżnych klęsk i ciężkich czasów dla Zgorzel, zawsze służąc stabilnością poglądów i ostoją tradycjonalnej religii tym, którzy potrzebują tego lub słusznego wpierdolu. Teraz ustanowili swoja kaplicę na pustkowiu, założyli też cmentarz do prawdziwie zasłużonych sług świętego Mela.

Przyjezdni

Strudzeni wędrowcy, uciekinierzy, samotne wilki, zorganizowane grupy przestępcze, bandyci, wyszkoleni specjaliści od wszystkiego, uzdrowiciele, wyrzutki, biznesmani, ochlajmordy, wędrowni nauczyciele, awanturnicy, kaznodzieje, rodziny szukające domu... co łączy ich wszystkich? Oczywiście Zgorzel! W dobie braku kablówki wizja stałego dostępu do wody, elektryczność, możliwość znalezienia schronienia i być może kawałka chleba, wizja bycia częścią społeczeństwa, a już na pewno stały dostęp do baru z piwem przyciągają wszelkiej maści przyjezdnych. Jedni zatrzymują się tu pędząc ku dalszym wyzwaniom, inni zostają na zawsze. Jednak wszyscy napędzają młyn gospodarki miasta stałym napływem nowych informacji, towarów i usług.